Jógovna

Anna Ribanská

Jógovna

S jógou se setkala, když jí bylo přibližně 14 let, od té doby jóga byla více či méně součástí jejího života. Už tehdy hledala odpovědi na své otázky nejen v pramenech jógy, ale také v buddhismu a zen buddhismu. Dříve se věnovala spíše relaxačním technikám, meditaci a jógové filozofii. Pravidelnou ásánovou praxi pak postupem času začala dohánět deficit pohybu, na které byla zvyklá během hodin tance a akrobacie. Dnes učí, co praktikuje, tedy vinjásu inspirovanou metodou Jivamukti a jin jógu, kterou studovala u Angely Jervis Read. Jinak se Anna věnuje také hudbě, v roce 2017 vydala debutové album pod nickem Anakver, vystudovala herectví, nyní se aktivně věnuje dokončování prvního EP projektu Lofn na poli experimentální elektronické hudby.

Hodiny lektora

Jin Jóga na posílení imunity

Lenka Gajdoštíková

Yoga & Art, Jóga Ateliér, Óm Yoga Studio, GRAIN SPACE, Jógovna

Hodiny lektora

BabYoga pro miminka, co "Už pasou koníky"
Protažení pro maminky po porodu

Šárka Konečná

Jógovna

,,Jóga je způsob myšlení. Jóga je otevření se kretivnímu proudu, jenž dřímá v každém z nás. Jóga může pro každého znamenat něco jiného. Pro jednoho dokonalá pozice bojovníka s protaženými prsty do jedné ostré roviny, pro jiného může být jóga způsob myšlení a pro třetího je to klidné sezení s opřenými zády o stěnu s koncentrací na špičku nosu. Jóga je pro mě všechno a nic. Jak řekl Charles Bukowski: Najdi si něco, co miluješ a to tě zabije. A proto pro mě jóga není dogma, ale otevřené pole možností. Na svých lekcích se snažím hledat více než pouhé pokyny sloužící ke vstupu a výstupu z ásan. Snažím se hledat obsah za formou a volit různého přístupu, kterého čerpám od různých učitelů a z celého světa. V mých lekcích nejde o to dostat do těla, ale dostat se do těla. To vše s jógovým dechem - pozorností na to, co je. Kolem i vně. Jóga je vše a nic. Jóga není další berličkou, o kterou se v naději uzdravení čí spásy opřeme. Jóga je ukazatel. Kudy a kam. Kam se vydáme? Je jen na nás.” Šárka je zakladatelkou jógového studia Jógovna a současně autorkou mnoha článků na jógová tématika.

Hodiny lektora

Plynulá vinjása jóga s hands on asistencí
Klidná a srdečná vinjása jóga
Příběh Vinjása Jógy

Markéta Faustová

Jógovna, Karma Yoga

Markéta cvičí, učí se a učí jógu již přes deset let. Nechává se inspirovat tancem, spontánním pohybem těla, hudbou, vámi, kteří přijdete na lekci. Každá lekce je proto jedinečná. Plyne s dechem. Prochází pozdravy slunci z klidnějších vod někdy až k velkému horku. Každý cvičí podle svých možností s respektem ke svému tělu, které se protahuje, posiluje, ale také uvolňuje a odpočívá. Na józe Markétu baví mnoho věcí, mimo jiné to, že vás může provázet celý život a že je v ní stále co objevovat. Markéta je certifikovanou lektorkou Prana Flow jogy podle systému Shivy Rey, kterou považuje za svou hlavní učitelku spolu s dalšími lektory prana flow jogy jako je například Simon Park, Coral Brown…. S Shivou Reou navštívila indickou Keralu a učila se tamnímu bojovému umění kalaripayattu, vydala se s ní i na Nový Zéland prozkoumat kulturu maorskou. Zajímá se o masáže, aromaterapii a další obory. Založila server www.moje-joga.cz.

Hodiny lektora

Roztáhni křídla a leť
Blahodárné flow pro tvoje kyčle
Shakti Flow jóga s harmoniem