Studio Akasha

Jana Schneeweissová

Studio Akasha

Jóga se mezi námi západními adepty těší rostoucí oblibě a je nasnadě, že to není pouze dobře cílenou propagandou…  Aby ne, ve společnosti lačnící po výkonu a úspěchu, kdy jsme často nuceni potlačit citlivost k našim přirozeným inklinacím, vnitřním pohnutkám i tělům, vede jóga skrze probuzení vnímavosti a vědomou práci s tělem (často také velmi „popřeným“) k nalezení vnitřního klidu a pocitu stability. Na svých lekcích chci dát lidem prostor, aby otevřeli přirozený komunikační kanál mezi tělem a myslí, našli a přijali své limity (fyzické i mentální) a zároveň měli odhodlání opustit svoji „komfortní zónu“, kdy se praxe jógy stává současně dobrodružstvím i výzvou.

Hodiny lektora

Jóga pro zdravý život

Lucie Königová

Studio Akasha

"Mým velkým přáním je, abych na lekcích lidem předávala radost ze života, z poznávání, ze zkoušení, zkoumání, hraní si, experimentů... Nemám touhu naučit lidi něco "správně", jak si často pod pojmem jógová terapie představují - tzv. správné dýchání, správný pohyb, správně provedenou pozici. Mým záměrem je tříbit v sobě i lidech okolo vnímavost k sobě a k životu. Chuť se zájmem, hravostí, lehkostí, otevřeností a současně klidnou, soustředěnou pozorností v první řadě zakoušet, cokoli se právě děje - se vším všudy. A učit se z toho, tvořit si svůj vlastní styl a být si svým vlastním učitelem, který pak díky vnímavosti, toleranci, otevřenosti a upřímnosti k sobě je schopen totéž zažívat a projevovat i k ostatním. Asi by se to dalo pojmenovat i jako radost a odvahu být tím, kým skutečně a právě teď jsme - v pohybu, dechu, myšlenkách, prožitcích."

 

Hodiny lektora

Božská restorativní jóga pro těhotné
Jóga pro silný střed
Jóga pro lehký krok a medové boky

Veronika Švecová

Studio Akasha

Veronika Švecová se intenzivně věnuje józe od roku 2005. Nejprve studovala dynamické a technické směry (aštanga vinjása jóga, anusara jóga). Později se ve své praxi začala věnovat jemnějším směrům jógy a jógové terapii. Jógu studovala v Čechách, Indii, Itálii, Německu a Kanadě, průběžně se vzdělává především v zahraničí. Jógu učí od roku 2007 v Praze. Inspiraci pro vlastní praxi i vedené lekce hledá i mimo jógu, v přístupech založených na sebezkoumacích pohybových systémech a na konceptech přirozeného pohybu. Vinjása jóga je o koordinaci, a to nejenom jednotlivých částí těla, ale především o „koordinaci“ procesu dýchání a pohybu v pozicích. Snažím se, aby si studenti neodnášeli z lekcí pouze znalosti „forem“ jógových ásán, ale především pochopení toho proč pohyby dělají. Pochopení by ale nemělo zůstat pouze o vnějším mechanickém pohledu, v józe je důležitá vnitřní zkušenost. Prožívání vlastního těla je způsobem sebezkoumání. Cvičení jógy je především o tom, naučit se prožívat svoje tělo. Věřím, že i současná hlavní cesta jógy jako fyzického cvičení vede k neobjevené tělesnosti, otevírá další možnosti práce se zklidněním mysli a vede k větší mentální a fyzické spokojenosti.

Hodiny lektora

Občerstvení těla a dechu
Pro pohyblivější ramena a hrudník
Vinjása pro poddajné a silné kyčle